Díky Nolánkovi

Už to bude rok. Díky tomuhle nádhernýmu klukovi se dnes scházíme každý týden na zvláštní bohoslužbě nemocných. V Mirovicích právě od prosince 2017! Teď na podzim se přidal Sokolov, Písek, Tábor a od ledna příštího roku Prachatice.
Vánoce jsou plné zázraků, a za Nolánka (onoho zázračnýho kluka) se modlíme dál. On nám dal opravdu nádherný dárek, a nejen nám, ale všem nemocným. Naděje nemizí, ale zůstává, a dokonce i tvoří a vytváří společenství lidí, kteří by se třeba jinak ani nesetkali. Bohoslužba nemocných nepatří totiž žádné církvi, nemodlíme se jen za ty s průkazkou "věřící", ale skutečně za všechny.
Během posledního roku se udála celá řada zázračných uzdravení. A jistě to nebylo jen bohoslužbou nemocných. Ale mohli jsme být součástí kapky v moři milosrdenství, a to určitě svůj smysl mělo a má.
Díky Bohu za Nolánka, náš největší vánoční dárek. Díky Bohu za všechny, kteří bojují se svou nemocí, za všechny, kteří doprovázejí, a nezapomínají.
Znovu se ukázalo, že svět nestojí na velkých a silných, ba ani na institucích a promakaných teologiích, ale na lásce a spojení.
Mír a pokoj lidem dobré vůle. Krásný advent.
...
www.bohosluzbanemocnych.cz
www.bohosluzbynemocnych.cz
...

Pokud vás rozčiluje název této bohoslužby, tak vězte, že bohoslužba nemocných, patří nemocným, a ti, kteří se modlí předevší