Každý je vyvolený

Mužům i ženám záleží na tom, aby mohli prožít ve světě svou výjimečnost. V podstatě chtějí poznat své jméno. Naše tváře, oblečení, nahota, věčná selfíčka na sociálních sítích i pohledy do krajiny, to všechno je volání "tady jsem". Je to podobné volání člověka, který umírá žízní, ale přitom stojí po kolena ve vodě.

Pochopit, že každý je vyvolený by němělo být tak těžké. Vždyť proto jsme se narodili, proto roste strom a voní tráva. Strom i tráva ví, že je součástí celku a tak ani nepotřebují dokazovat, proč tu jsou. Ale naše jméno, to kým doopravdy jsme? 

Ve světě, který křičí "nepotřebujete církev", "nepotřebujete rodinu", "nepotřebujete druhé", zmákneš to sám, se jen těžko chápe, že každý je vyvolený k tomu, aby žil, a aby díky tomu měl celek smysl. 

Nádherně to vyjádřil baptistický kazatel Martin Luther King: "Každý může být skvělý, protože kdokoliv může pomáhat. Nemusíte mít vysokoškolský diplom, abyste pomáhali. Nepotřebujete souhlas, abyste sloužili. Potřebujete pouze srdce plné ušlechtilosti. Duši stvořenou láskou."