Každý potřebuje dostat šanci

30.05.2023

Většina z nás je závislá. Závislost je psychická chronická nemoc, která se dotýká téměř každého, aniž by si to uvědomoval. Stačí se projet tramvají a podívat se kolik lidí si kontroluje své statusy na sociálních sítích. Když se řekne ZÁVISLOST, obvykle si lidé představí jen alkohol, drogy nebo gamblerství. Ale tak tomu přece není. BUĎME K SOBĚ PRAVDIVÍ. Jsme závislí na prestiži, moci, penězích, vzorcích myšlení. Zdá se, že téměř nikdo z nás to nedává. Jsme-li na to sami, tak už vůbec ne. Proto je důležité pečovat o sebe sama a minimálně si to přiznat. Jak říkají anonymní alkoholici v prvním kroku: "Přiznali jsme svoji bezmocnost nad alkoholem – naše životy se staly neovladatelné."

Někdy se naše závislost stane tak závažnou chronickou chorobou, že je potřeba vyhledat pomoc. Sám jsem ji našel kdysi v Centru krizové intervence, kam jsem přišel s těžkou depresí. I nyní potřebuji psychoterapeutickou pomoc, a mluvím tady o tom veřejně proto, že naše společnost chová k psychickým trápením a závislostem obzvláště, velké NEPOCHOPENÍ A ODPOR. Závislý člověk, je prostě člověk s cejchem na čele, nic než ten "který si za to může sám".

Ale tak to přece není. Stigmatizace a odsuzování nikam nevedou. Existují organizace jako je například #SANANIM, který je největší a nejstarší organizace u nás, která poskytuje pomoc lidem, kteří poznali své dno a dává jim šanci jak se dostat zpět. Proto Vás také PROSÍM, abyste klikli na odkaz a přispěli jakoukoliv částkou. Schází nám ještě necelých 180000.- Kč a máme na to jen velmi málo času. Přesto věřím, že to SPOLU TO DÁME DOHROMADY.

Každý člověk potřebuje dostat šanci a nikdy nevíte zda to budete právě vy, nebo někdo z vašich blízkých. A moc děkuju za sdílení kde to jen půjde, nejen za sebe, ale především za ty, kteří si naší pomocnou ruku zaslouží, aby se ZE DNA DOSTALI NA VRCHOL.