Modlitba poutníka ve Svaté zemi

Tady ve Svaté Zemi se modlíme také tuto krásnou modlitbu. Ať už jdete do práce, na poštu nebo jen tak kolem řeky, ať už procházíte čímkoliv (nemocí, krizí, zkouškou, obdobím radosti), vždycky je to POUŤ. A tato slova mají smysl, abychom si je občas připomínali:

Modlitba poutníka

Mohl jsem projít všechny cesty, křížem krážem všechna pohoří od východu až na západ, jestli jsem nenašel svobodu být sám sebou, nikam jsem nedošel.

Mohl jsem se podělit o všechen svůj majetek s lidmi jiných národností a kultur, spřátelit se s poutníky ze všech koutů světa nebo sdílet nocleh se svatými i králi, jestli nedokážu zítra odpustit svému sousedovi, nikam jsem nedošel.

Mohl jsem nést svůj baťoh od začátku až do konce a pomoci každému poutníkovi, který potřeboval povzbuzení, anebo přenechat lůžko tomu, kdo přišel po mně, vzdát se vody a nic za to nečekat, jestli po návratu domů a ke svým povinnostem nebudu schopný vytvářet bratrství, šířit radost, pokoj a jednotu, nikam jsem nedošel.

Mohl jsem mít každý den dostatek jídla a vody, každý večer si vychutnat střechu nad hlavou a sprchu, anebo šťastně překonat svá zranění, jestli jsem v tom všem neviděl Boží lásku, nikam jsem nedošel.

Mohl jsem vidět všechny památky a rozjímat při nejkrásnějších západech slunce, mohl jsem se naučit pozdravy ve všech jazycích, anebo ochutnat čistou vodu z každého pramene, jestli jsem nepoznal, kdo je Tvůrcem vší té nekonečné nádhery a pokoje, nikam jsem nedošel.

Jestli ode dneška nebudu kráčet po tvé cestě, dále hledat žít podle toho, co jsem se naučil, jestli ode dneška neuvidím v každém, ať je to přítel anebo nepřítel, společníka na Pouti, jestli ode dneška neuznám Boha, Boha Ježíše Nazaretského jako jediného Pána ve svém životě, nikam jsem nedošel.

Amen