Modlitba za ty, kteří se vzdali a modlitba za nás, abychom naslouchali....

14.03.2020

I když se snažím vnímat naději a radost, a uvnitř to navíc i stále víc a víc prožívám, navzdory tomu, co se dnes děje, není možné odvracet tvář. Za chvíli odcházím znovu do kostela k modlitbě, ale dnes večer to nebude za odvrácení nákazy nebo něco podobného. 

Dnešek věnuju třem lidem (před chvílí jsem se o třetím dozvěděl), kteří se velmi nedávno rozhodli odejít a "vrátit Bohu vstupenku." 

V souvislosti s obavami ve společnosti, i s tím, že mnoho z nás řeší jak zařídí své zítřky, teď a tady jsou lidé, kteří potřebují pomoci s tím, aby přijali sami sebe. Aby pochopili, že tu nemají po sobě zanechat apokalypsu, protože oni sami jsou Evangeliem. 

Nemůžeme odvrátit něčí rozhodnutí, ani za to nejsme odpovědní, ale trochu času si najděme. Víte, za svůj život jsem už pochoval desítky takových lidí. Ačkoliv vím, že jsou v pořádku u Boha, nic mě to nezbavuje slz a touhy s tímhle strašným druhem samoty bojovat. Před lety jsem se to musel učit u sebe a stále to neumím, ale i tak jsem si jistý, že náš život je obrovský dar určený k radosti i sebepřijetí. 

Do stínů se má vstupovat a nést do nich světlo modlitby. Ne před stíny utíkat a dělat, že nejsou. Modlitba má zázračnou sílu.

>>>

Bože dej odvahu všem, kteří se rozhodli umlčet v sobě život.

Kriste ujímej se duší všech ztracených ve tmě.

Bože den nám sílu k naslouchání tichu osamělých.

Kriste opatruj nás a všechny nás přiveď do svého Království.