Přípravy na neděli 4. března 2018

Milí přátelé.

Křesťan je vždy na cestě! Abraham opouští svou zemi, kde žil celý život a jde NĚKAM..., nejprve se učí důvěřovat, potom nalézá. Stejně tak celý Izraelský národ. My také vycházíme ze země OTROCVTVÍ, každý z nás musí opustit svůj EGYPT (hrnce plné masa - jistoty) a vydat se na cestu. Tedy pokud chce být křesťanem i podle svého srdce (nejen v myšlenkách, iluzích a předstírání). Dnešní přípravy jsou hodně o tom, že Ježíš nemusí být tentýž, jak jsme si ho dlouho představovali!

Celé přípravy naleznete na konci této stránky ve formátu pdf.

Modlitby a bohoslužby za nemocné

Každé pondělí se od začátku února konají v mirovickém husitském kostele tzv. bohoslužby za nemocné. V přímluvách se modlíme za konkrétní lidi, kteří trpí nemocí těla či duše. Vedle silných příběhů, kdy došlo i k několika uzdravením, ale také neustáváme v prosbách za ty, kde se stav nelepší, kde lékaři mají "věc" za vyřízenou, a kde i nejbližší ztrácejí naději. Zkrátka alespoň tak rozumíme výzvě apoštola: "Vede se někomu z vás zle? Ať se modlí! Je někdo dobré mysli? Ať zpívá Pánu! Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve, ti ať se nad ním modlí a potírají ho olejem ve jménu Páně. Modlitba víry zachrání nemocného, Pán jej pozvdvihne, a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno." (List Jakubův 5, 13-15). Víme, že nemáme žádnou moc, ale také víme, že cokoliv poprosí dva nebo tři, ve jménu Krista, bude vyslyšeno. A tak neustáváme a pokračujeme v modlitbách, protože každý nemocný člověk, je zároveň tím, skrze koho poznáváme živého Ježíše Krista. Nyní se modlíme za tyto lidi:

Stanislav P. - nádor na mozku

Lenka K. - roztroušená skleroza

David H. - infarkt

Zuzanka - autonehoda

Jana a její syn Petr

Hana N. - refrakterní celiakie, porucha krvetvorby

Jan Z. - dlouhodobé onemocnění, deprese

Ester - mladá dívka, sebevražedné myšlenky

Josef P. - onkologické onemocnění

Jolana - osamocení, úzkosti

Marta Č. - bolest zad

Rozárka (6) - ztráta zrak

Anna V. - onemocnění páteře

Anička K. - deprese

Helena N. - deprese

Georgij M. - mozková příhoda

Daniel L. - deprese, imunita, zánět slinivky

Tereza Š. - deprese, úzkosti, panické ataky

Adam (16.let - Rostroušená skleroza), jeho maminku Alexandru,

která o něj pečuje a také za jejího manžela, který trpí Parkinsonovou chorobou

Ester (22) a Štěpán (19) - (Cystická fybroza plic)

Marie B. (77, artroza)

Štěpán B. (81, alzheimerova choroba)

Jana K. (nalezení cesty ke Kristu, psychické potíže)

Pokud potřebujete přímluvnou modlitbu, nebo se chcete přímo zúčastnit, pak stačí přijít vždy v pondělí od 19.h do mirovického kostela. A nebo stačí jen poslat text přímluvné modlitby (jméno a konkrétní prosbu), eventuelně je možné poslat i fotografii, a připojit se k nám v duchu. Prosby je možno posílat na e-mail profarnosti@gmail.com.

Další informace

Hledáte-li duchovní radu, zpověď, rozhovor, nebo chcete jen napsat, co vás trápí, pak prosím pište na můj mail poustevna@bratrfilip.cz nebo do zpráv na facebooku. Dopředu se omlouvám, že reaguji trochu pomalu, ale doprovázených bratří a sester je teď trochu víc.

Je připravena také knížka o Pokání, kterou jsem napsal ve spolupráci s bratrem Lukášem. Budete-li mít o ni zájem, pak prosím napište (bude stát něco kolem třiceti korun).

Pokoj a dobro.

bratr Filip