Ježíši, nalož s mou bolestí jak chceš, protože mé srdce ti důvěřuje. Nechci se jí zbavit jen proto, abych zapomněl a měl šťastný život, toužím po životě celém. Chci pochopit to, co mne mají mé rány naučit.

Pod povrchem

08.01.2023

Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo byl Bůh. . . .

Jistě existují básně, které nikdo nenapsal, i když mohl, neexponované fotografie i horce zadýchaná místa v denících, o nichž nasvědčují jen tři tečky.

Krize

06.01.2023

Každá krize vede k trpělivosti a ta k tichu. A právě tam se můžeme modlit z čistého srdce. Pane dej nám odvahu k trpělivosti v časech, kdy nevíme jak dál.

Stvoření oslavuje BohaTi skutečně moudří se umí sklonit před něčím, co je skutečně přesahuje. Tak to čteme o Třech mudrcích od Východu. V evangeliu čteme, že Ježíš se nechal poznat pastevcům a mudrcům. Sklonit se přišel i vůl. Nikdy se nezjevuje průměrnosti a lhostejnosti. Pokojný sváteční den všemu a všem.

Tento text byl původně publikován magazínem Proboha. Po nějakém čase, ale zmizel. Prý se jednalo o příliš "citlivé téma". Ale nač si vlastně stěžovat. A tak dávám "závadný" text zde a stále na něm trvám. Nebudu ustupovat!

Nutně potřebujeme zahrnout do církve ženský princip (Maria, Máří Magdalská, Kálí a další). Je to nutnost, aby vládl nejen mužský (patriarchální) princip, ale i ženská intuice a dobrá bolest (cyklus), vše zdánlivě chtonické). Nutně potřebujeme zahrnout zdravou sexualitu, která bude nejen rozkoší, ale také posvátným spojením mužského a ženského. To...

Do tohoto světa jsme vstoupili úzkou branou ženského těla. Nemám pochyb o tom, že Bůh je nejen Otcem, ale i Matkou. Bůh je vždy velmi celistvý a tantrický. Přistupuje k nám pomalu, nebojí se čekat a skrze Ježíšova slova k nám promlouvá: "Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo...